Clotrimazol AL 200 3 vaginální tablety s aplikátorem

Clotrimazol AL 200 3 vaginální tablety s aplikátorem

Výrobce: Aliud
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0058654
PDK: 1183921
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
12930
Cena obvyklá:142
Ušetříte:8.9%
kusů
Skladem
Popis:

Clotrimazol vaginální tablety se používají na projevy mykotické infekce a na záněty pochvy plísňového původu. Vaginální mykóza je nepříjemným onemocněním pochvy, jejímž nejčastějším původcem je kvasinka (Candida albicans).

  • Mezi základní příznaky vaginální mykózy patří nepříjemné svědění uvnitř i vně pochvy, otok a silné prokrvení stydkých pysku, pálení při močení,bílý tvarohovitý výtok, bolesti při pohlavním styku a tlak a bolest v podbřišku.
  • K mykotické infekci nejčastěji dochází v důsledku antibiotické léčby, v souvislosti s cukrovkou, nadměrnou konzumací sladkostí, při užívání hormonální antikoncepce s vysokou dávkou estrogenů, po koupeli ve znečištěné vodě nebo při nošení neprodyšného a těsného spodního prádla.

Dávkování: Dospělé ženy a dívky od 12 let zavádí hluboko do pochvy (pomocí aplikátoru) 1x denně (nejlépe večer) 1 vaginální tabletu, 3 dny po sobě. Není vhodné užívat během menstruace.                                                   

Pokud do 4 dnů nedojde ke zlepšení nebo se přitíží, objeví se horečka nebo zimnice, bolest v podbřišku, bolesti zad, zapáchající nebo hnisavý vaginální výtok, nevolnost, vaginální krvácení, pálení při močení, je nutná porada s lékařem. V těhotenství se tablety zavádí na doporučení lékaře a pouze bez aplikátoru. 

Složení: Léčivou látkou je clotrimazolum 200 mg v 1 vaginální tabletě. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, hydrogenuhličitan sodný, polysorbát 80, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, kyselina stearová 95% a kyselina adipová.

Čtěte pozorně příbalovou informaci. Volně prodejný léčivý přípravek k vaginálnímu užití s obsahem Clotrimazolu.

 

Výrobce: Aliud
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
142 s dph
Vaše cena:
12930 s dph
SUKL: 0058654
PDK: 1183921
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů