Herbion 16 pastilek

Herbion 16 pastilek

Výrobce: Krka
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0236266
PDK: 3867976
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
119
Cena obvyklá:131
Ušetříte:9.2%
kusů
Skladem
Popis:

Herbion obsahuje suchý výtažek z břečťanového listu. Herbion je rostlinný léčivý přípravek užívaný k vykašlávání hlenu při vlhkém (produktivním) kašli u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let věku.

Pastilky Herbion jsou světle hnědé až hnědé kulaté se zkosenými hranami a hrubým povrchem. V pastilkách se mohou vyskytovat žluté až hnědé částice, světlejší skvrny, vzduchové bubliny a mohou mít nerovné hrany.

Dávkování a způsob užití: Dávkování dospělí: obvyklá dávka pro dospělé, starší osoby a dospívající ve věku 12 let a starší je 1 pastilka třikrát denně.
Dávkování děti: obvyklá dávka pro děti od 6 do 11 let věku je 1 pastilka dvakrát denně. 
Rozpusťte pastilku v ústech. Pastilky neužívejte bezprostředně před jídlem nebo během jídla. Při užívání přípravku Herbion pijte větší množství vody nebo jiných teplých bezkofeinových nápojů. 

Složení: Léčivou látkou je suchý extrakt z břečťanového listu. Jedna pastilka obsahuje 35 mg extraktu (ve formě suchého extraktu) z Hedera helix L., folium (břečťanový list) (5-7,5:1). Extrakční rozpouštědlo: ethanol 30 % (m/m).
Pomocnými látkami jsou isomalt (E 953), kyselina citronová (E 330), karamelové aroma (propylenglykol E 1520)), citronové aroma (butylhydroxanisol (E 320)), sukralosa (E 955) a silice máty peprné.
Pomocná látka v extraktu: simetikon. 

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalový leták! Neužívejte přípravek Herbion, jestliže jste alergický(á) na výtažek z břečťanového listu, na jiné rostliny z čeledi Araliaceae (aralkovité) nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
Přípravek Herbion se nedoporučuje užívat během těhotenství a v období kojení
Tento léčivý přípravek nepodávejte dětem do 2 let věku, protože se mohou zhoršit jejich dechové obtíže.

Nevhodné pro děti do 6 let.

Čtěte pečlivě příbalový leták. Léčivý přípravek k vnitřnímu užití.

Výrobce: Krka
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
131 s dph
Vaše cena:
119 s dph
SUKL: 0236266
PDK: 3867976
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů