Olynth HA 0,1% nosní sprej, roztok 10 ml

Olynth HA 0,1% nosní sprej, roztok 10 ml

Výrobce: Johnson&Johnson
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0240020
PDK: 3773992
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
99
Cena obvyklá:109
Ušetříte:9.2%
kusů
Skladem
Popis:

Rychle uvolňuje ucpaný nos a zvlhčuje nosní sliznici.

OLYNTH HA 0,1% je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě. Rovněž je určen k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších dutin nosních a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. Olynth HA 0,1% je určen k léčbě dospělých a dětí od 7 let.

Dávkování a způsob užití: Pokud lékař nedoporučí jinak, dospělým a dětem od 7 let se přípravek podává podle potřeby, nejvýše však 3x denně 1 dávka přípravku Olynth HA 0,1% nosního spreje do každé nosní dírky. Dávkování závisí na citlivosti nemocného a na účinku přípravku. 

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Olynth HA 0,1% déle než 5 dní. Jestliže se do této doby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, nebo se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.

Delší používání než 5 dní je možné pouze po poradě s lékařem. 

Složení: Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid) 1 mg (0,1%) v 1 ml roztoku. Pomocnými látkami jsou: natrium-hyaluronát, glycerol, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol, voda na injekci. 

Kontraindikace: Není určeno pro děti do 7 let. Použití přípravku Olynth HA 0,1% není v průběhu těhotenství a kojení doporučeno. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Lék k nosnímu podání. Nosní sprej, roztok Olynth HA 0,1% obsahuje xylometazolin-hydrochlorid. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. 

Výrobce: Johnson&Johnson
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
109 s dph
Vaše cena:
99 s dph
SUKL: 0240020
PDK: 3773992
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů